Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

SeaSro GM Hatası ile Zarar Etmek !

Metaren

Forum Master
Yönetici
Katılım
13 Eyl 2020
Mesajlar
213
Konum
localhost
Web sitesi
metaren.web.tr
Sunucu
Private
Merhaba,

Bugün başımıza gelen bir problemi sizlere açıklayacağız. Konu içeriği SeaSro 100 Cap sunucusunun yöneticisi tarafından yapılan bir kısıtlama sebebiyle oyuncuların mağdur edilmesini işlemektedir.

Oyuncu camiasının ismiyle tanıdığı, tanımayanın dışlandığı bir isimden bahsediyorum. "Seçkin"

SeaSro 100 Cap sahibi olan Seçkin isimli arkadaşımızın tabiriyle "haksız kazanca sebep olduğu için engelli" açıklamasına sığındığı bir cümle kurarak mağduriyetimizi kabul etmemizi talep ediyor.

Private sunucunun açılmış olduğu 1 Ekim tarihinden bu yana aktif player ve rekabetin üst düzey yaşandığı oyunda, pc limit ve ip limit uygulaması bulunmaktadır. Her bilgisayar için oyuna bağlantı yapma limiti 2 ve her ip için sunucu ile iletişim kurma limiti 4 ile sınırlıdır.

Silkroad, yani tarihi İpek Yolu ticaretini konu alan bağımlılık düzeyinde oyuncu kitlesine sahip oyunda temel mantık şehirler arasında ticari mal taşımacılığı yaparak kazanç elde etmek ve tüccarları öldürerek ganimete "çökmek" üzerine kurulu.

Malum şahıs tarafından "haksız kazanca sebep olduğu için engelli" açıklaması ile "Discord" uygulaması özel mesajlaşma alanından aldığımız yanıtın konusu ise, farklı bilgisayarlardan tüccar ve hırsız mesleklerinin yapılmasının engellenmiş olmasına istinadendir.

Yani bir bilgisayarda, @Metaren diğer bilgisayarda @Theaa oynuyor ancak, birimiz tüccar ve diğerimiz hırsız mesleğini aynı anda yapamıyoruz. Konuyla ilgili oyun yöneticisi ile yaptığımız görüşmede, böyle bir bilgilendirmenin hiçbir sosyal medya, oyun websitesi, discord sunucusu bilgilendirme alanı veya forum tanıtımlarında yapılmamış olmasının, bizim üzerimize ekstra bir yük olarak eklenmemesi gerektiği, ana karakterlerimizden birinin job cezasından muaf tutulması için gerekli aksiyon alınması konusunda destek talep edilmiş ancak sanki sorun şahsi hatamızdan kaynaklıymış gibi "böyle bir işlem yapmıyoruz" yanıtıyla diyalogumuz son bulmuştur.

Private server camiasında markalaşmış düzeye gelen oyun yöneticileri bile, oyun içi kendi matematiklerine uygun bir düzenleme yaparak bunu oyuncularına bildirmiyor ve sorunun çözümü için herhangi bir maliyeti olamayan "ceza muafiyeti" işlemini, sözde eşitlik ilkesi arkasına sığınarak "7 gün job penalty" cezası yememize sebep oluyor ise, amatör server yöneticilerine hiçbir zaman kızmamamız gerekiyor.

Tebrikler Seçkin Bey!
 

Purple

Baronet / General
Server Master
Katılım
13 Eyl 2021
Mesajlar
24
Sunucu
Efes
Maalesef bazen düşüncesizce yapılan işler sonucunda bu tarz mağduriyetler yaşanabiliyor, umarım ilerleyen süreçlerde bu tarz mağduriyetler yaşanmaması için gerekli düzenlemeler yapılır.
 

Metaren

Forum Master
Yönetici
Katılım
13 Eyl 2020
Mesajlar
213
Konum
localhost
Web sitesi
metaren.web.tr
Sunucu
Private
Maalesef bazen düşüncesizce yapılan işler sonucunda bu tarz mağduriyetler yaşanabiliyor, umarım ilerleyen süreçlerde bu tarz mağduriyetler yaşanmaması için gerekli düzenlemeler yapılır.
Konuyu paylaşma amacım ziyaretçilerin bilgi sahibi olabilmesi. Sisteme karşı bir itirazımız da yok aslında, ama bilgimiz olmayan bir durumdan mağdur edilmek saçma geldi. Bir sinirle açtık konuyu, baya ziyaretçi de getirdi :devilish:
 

Reklam

Reklam