Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Silkroad Online Türkiye

GameGami tarafından yönetilen Silkroad Online Türkiye sunucuları 110 Cap seviyesine yükseltildi.
Hemen Katıl

Daha Fazlası

Silkroad Private Server

Sunucu sahipleri tarafından, kişisel zevklerine göre düzenleme yapılmış Silkroad Online Private Sunucularında oynamaktan keyif alıyor musunuz? Silkroad PVP Server!

Daha Fazlası

Silkroad Online Wallpapers

Silkroad Online oyunu ile ilgili birbirinden kaliteli görsellerin bulunduğu Media bölümümüzü incelediniz mi? Görsellerin kalitesini bozmadan indirebilirsiniz!

Daha Fazlası

Bilgi Forumun Gelişim Süreci ve İzleyeceği Güzergah

Metaren

Forum Master
Yönetici
Katılım
13 Eyl 2020
Mesajlar
336
Web sitesi
metaren.net.tr
Merhaba SGTR ziyaretçisi forumun gelişimi ve izleyeceği güzergah ile ilgili çeşitli bilgilendirme ve durum değerlendirmesi konumuza hoş geldin.

Rakiplerimizi tanıyalım.

Bizleri şuan rakip olarak görmeyen ancak bizim küçümseyemeyeceğimiz trafiğe sahip bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olsa da bizim rakip olarak değerlendirdiğimiz forumlar üç gruba ayrılıyor.
  • GameGami partneri forum siteleri,
  • Server tanıtım odaklı yüksek trafiği olan forum siteleri,
  • Private server geliştiricileri odaklı forum siteleri.
Yukarıda belirttiğimiz üç başlıktan sadece GameGami partneri olarak çalışan forumlar, gerçekten oyunculara odaklı içerik üretmektedirler. Geliştiriciler için hizmet veren forum siteleri sarsılamaz güç ve bilgi deposu konumundadır. TRSRO oynamayan oyuncular için ise Silkroad Forum mantığı sadece belli başlı server tanıtımı yapılan, her alandan banner fışkıran sitelerdir.

Hedefimizi bilelim.

SGTR forum sitemiz ile ilgili gerçekleştirdiğimiz güncellemelerden pişmanlık duymadan, daha kalabalık ekiplere ulaşmak, forum kültürü ile Silkroad Online oyununu bir araya getirmek hedefimizdir. TRSRO oyuncuları, Private server oyuncuları, yöneticileri ve arka planda emek vererek gelir elde eden tanıtım ekipleri ve editör gruplarını sıkılmadan bilgi alarak eğlenebilecekleri bir ortam hayalindeyiz.

Güçlenme ve Büyüme Konusundaki Adımlarımız ve Güzergahımızı öğrenelim.

Hedefimize erişmek için günümüzün en popüler forum yazılımı olan XenForo ile çalışmaktayız. Forumun özelleştirilmesi için XenGenTR tarafından tasarlanmış lisanslı tema ve çeşitli yabancı yazılımcılar tarafından geliştirilmiş lisanslı XenForo Eklentileri kullanılmaktadır. Bu giderlerin yanı sıra domain ve hosting gibi tamamen bizi ilgilendiren masraflar karşılandıktan sonra sitemiz ayağa kalkmıştır.

Forum sitesi açmaktan ziyade içerik üretim ve üretilen içeriklerin Silkroad Online oyuncularına erişebilmesi için gerçekleştirilen reklam ve SEO hizmeti giderleri de bir kenarda dururken, sunucu sahipleri tarafından talep edilen reklam alanı kiralama hizmetine bizlerde sıcak bakmaya başladık. Ekim 2022 itibariyle forumumuzda çeşitli reklam alanları oluşturularak gelir elde edilmeye başlanmıştır.

Yaklaşık iki haftalık süreçte, elde edilen gelir 1000TL'lik barajı aşmış bu rakam ise SEO Hizmeti masraflarımızı büyük çoğunluğunu sübvanse etmiştir. Reklam alanı kiralayan sunucu sahibi, editör ekiplerinin yüksek düzeyde verim alabilmesi için Ocak 2023'e kadar gelirin büyük çoğunluğu veya ihtiyaç duyulursa daha fazlası (yönetim ekibi desteği ile) Sro camiasına erişim için reklam gideri olarak kullanılacaktır.

Yakın Gelecekteki Ödüllü Etkinliklerimizi Bilelim.

Öngörümüz, gerçekleştirilen reklam ve SEO çalışmaların 2023'e bomba gibi girebilmemiz için yeterli olacağı yönündedir. Bu sefer ise, edindiğimiz ziyaretçileri üye olmaya teşvik ve etkileşime dahil etmek yönünde olacaktır.

Günümüzde, discord sunucularının büyümesi için gerçekleştirilen çekiliş etkinlikleri oldukça popülerdir. Reel TL ödüllü ve karşılıklı ticaretimiz olan sunucularda verilebilecek ödüllü etkinlikler üzerinde planlarımız mevcut.


Guildlere Özel Rütbe, Yetenek ve Ödüller

TRSRO ve Private Sro sunucularında asıl rekabet Guildler / Unionlar arasında gerçekleşiyor. En az 10 üyesi forumumuza kayıt olmuş guildler için, yeni rütbeler / yetenekler ile forum üyeliklerini özelleştirme yetkisi verilecektir. Sadece guild üyelerinin erişim sağlayabileceği aylık bilgi yarışmaları düzenlenerek, en fazla doğru yanıt veren üyeye sahip guildin kazanacağı çeşitli reel ödüllü etkinliklerimiz için de çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Aralık 2022'de detaylı anlatım konusu oluşturulacak ve Ocak 2023'te ilk guildler arası yarışma başlatılacaktır.

Hayali ve planlama süreci oldukça keyifli olan Silkroad Online Forum sitesi projemizin, hedeflerine erişimindeki katkınız için teşekkür ederiz.

Güncel sponsorlarımız;

@Roxy Online @elixirreklam @YsgBilisim @Theaa @Metaren
 

Theaa

Yes
Yönetici
Katılım
15 Eyl 2020
Mesajlar
94
Konu içeriğine eklenmemiş ancak, server sahipleriyle ilgili bir beklentim var. SGTR forumunda benim oyuncum neden zaman geçiriyor diye korkmanıza gerek kalmayacak bir yapıyı hedefliyoruz. Sadece sunucu tanıtımı yapılan bir forum olmamak için çaba sarf ettiğimizi lütfen ihmal etmeyin!
 

Detcka

Knight / Captain
Katılım
9 Ocak 2021
Mesajlar
6
Hedef güzelde yeni nesil srocular ile forumun hiçbir bağlantısı yok. Anca foruma girer server bakar çıkar, içerik üretmek falan bilmiyorlar öyle şeyleri yani işiniz çoook zor
 

Metaren

Forum Master
Yönetici
Katılım
13 Eyl 2020
Mesajlar
336
Web sitesi
metaren.net.tr
Hedef güzelde yeni nesil srocular ile forumun hiçbir bağlantısı yok. Anca foruma girer server bakar çıkar, içerik üretmek falan bilmiyorlar öyle şeyleri yani işiniz çoook zor
Bu durumun bilincindeyiz. Örneğin siz neredeyse 2 yıl önce üye olmuşsunuz ancak sadece mevcut konulara yorum yazmış, herhangi bir yeni konu açmamışsınız ;)

Görsel paylaşım alanında, FTW - Unique v.b. fotoğraflandırdığınız Silkroad Online görsellerini paylaşarak bize destek olabilirsiniz.