Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgi Kale savaşına genel bakış ( FTW )

Metaren

Forum Master
Yönetici
Katılım
13 Eyl 2020
Mesajlar
369
Web sitesi
metaren.net.tr

Kale savaşına genel bakış​

Kale savaşı, en fazla 300 kullanıcının katıldığı bir birlik savaşıdır.
Silkroad’daki tüm birlikler çeşitli konumlara dağılmış olan kaleleri ele geçirmek için birbirleriyle çok şiddetli bir şekilde savaşırlar.

Kaleler büyük şehirlerin (büyük kaleler) ve ticaret merkezlerinin (küçük kaleler) civarında bulunur. Büyük kaleleri ele geçirmeyi başaran birliklere büyük şehirlerde vergi oranlarını ayarlama ve vergi koyma hakkı tanınır. Küçük kaleleri ele geçirmeyi başaran guildlere ticaret merkezlerinde, gemilerde, özel teknelerde ve tünellerde vergi oranlarını ayarlama ve vergi koyma hakkı tanınır.


SGTR​
Jangan
Fortress​
Bandit
Fortress​
Donwhang
Fortress​
Black Robber Den
Fortress​
Hotan
Fortress​
Constantinople
Fortress​
Evil-order
Fortress​
Samarkand
Fortress​
Lokasyon
Grassland in
China​
Tiger
Mountain​
Western
China​
Tarim Basin​
Hotan​
Eastern Europe​
Asia Minor​
Central Asia​
Kale Boyutu
Large​
Small​
Large​
Small​
Large​
Large​
Small​
Large​
Uygulanma
Durumu
Aktif
Aktif
Pasif
Pasif
Aktif
Pasif
Pasif
Pasif
< Distribution of Fortresses >​


Kalelerde, işgalci guildlerin kale savaşlarıyla ilgili item üretmesine, farklı nakliye yolları geliştirmesine ve rahat bir şekilde dinlenmesine izin verilir.
Kale savaşları her Perşembe günü gerçekleşir (Silkroad standart saate göre).
Kale savaşını kazanan guilde, kaleyi bir hafta işgal etme hakkı tanınır.
Kaleyi işgal eden guilde her Cumartesi günü vergi oranını ayarlama ve vergi toplama izni verilir.

Kaleye aşağıdaki şekilde gidebilirsiniz.

Kale kapısından geçiş​

Kaleye, alanda bulunan kale kapısından giriş yapabilirsiniz.
Kale savaşı sırasında sadece kaleyi savunan guildler ile kaleye saldırı başvurusunda bulunan guildler kullanılabilir; ancak başla guildler bunu kale savaşı başlamadan önce yapabilir. Kale kalabalıksa ya da guild üyesi bir iş üniforması giyiyorsa kaleye girmek yasaktır.
Kaleyi işgal eden guildin ve müttefik guildlerin Canlanma Kapısından geçerek dış kale dışında bulunan Hücum Kapısı ve Zafer Kapısından geçmelerine izin verilir.

fortress_overview1_1.jpg

Kaleye Geri Dönme​


fortress_overview1_2.jpg


Guildin kaleye girmek için iş kıyafeti giymesine izin verilmez; kotaya ulaşıldığında hiçbir guildin bunu yapmasına izin verilmez.Dış kalenin içinden kalenin dışına geçiş​

Kaleyi işgal eden guildin ve müttefik guildlerin dış kale içindeki Canlanma Kapısından geçerek Hücum Kapısına, Zafer Kapısına ya da dış kale dışında bulunan bitişikteki büyük şehre geçmelerine izin verilir.

fortress_overview1_3.jpg
 

Teskilat

Emektar
Katılım
26 Eyl 2021
Mesajlar
57
Tam olarak anlatmaya çalıştığım konular bunlardı. Umarım yarıda bırakmazsınız :love:

Birçok private serverda Constantinople Fortress açılmak istense de çok fazla açık var diye serverlar saldırı alıyordu. #Ridge.game açacakmış.
 

Metaren

Forum Master
Yönetici
Katılım
13 Eyl 2020
Mesajlar
369
Web sitesi
metaren.net.tr
Silkroad FTW ile ilgili Kale Kurulması ve Korunması başlıklı konumuz yayınlanmıştır:

 

Metaren

Forum Master
Yönetici
Katılım
13 Eyl 2020
Mesajlar
369
Web sitesi
metaren.net.tr
Silkroad FTW ile ilgili NPC'lerin kurulması, kullanılması, FTW uniqleri gibi bir çok bilgiyi barındıran makale konusu yayınlanmıştır:

 

Metaren

Forum Master
Yönetici
Katılım
13 Eyl 2020
Mesajlar
369
Web sitesi
metaren.net.tr
Silkroad Online FTW kale sahibi ve kaleye saldırı hazırlığında bulunan guildlerin hazırlık süreçlerinde yapması gerekenler rehber konusu olarak paylaşılmıştır.

Özellikle Private Sunucularında çeşitli stratejilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu stratejileri geliştirirken, union büyüklüğünüz, oyun içi güç dengeniz, savunma süresi boyunca kalbin parçalanmasını engellemeye gücünüzün yetip yetmeyeceği gibi detaylı analizler yapmanız gerekmektedir.

Saldırı gerçekleştiren guildlerin büyük çoğunluğu, kalbi bir kez teslim aldıktan sonra, kale sahibinin içeriye girip tüm süreçleri tamamlayarak kaleyi tekrar geri almaması için, kalbi yıkmadan - bekleme moduna geçmektedirler. Yani rehber konusundaki bilgilerin sadece temel mantığı içerdiğini, oyun içerisindeki dengelerin farklı olabileceğini lütfen ihmal etmeyin.